Chorvatsko

Od hlavního města do hor

Tento romantický výlet vás zavede přes některé z nejzajímavějších měst Chorvatska, stejně jako některé z nejvíce dech beroucí přírody v této zemi.

V tomto výletu vás čeká

Chorvatsko, Dubrovnik-Neretva kraj

Známý jako "perla Jadranu", Dubrovník je domovem krásné pláže, jakož i několik zajímavých historických památek.

Chorvatsko Dubrovník

Dubrovník je chorvatské město na pobřeží Jaderského moře, v oblasti Dalmácie. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších turistických destinací ve Středomoří, mořský přístav a centrum Dubrovnik-Neretva.

Chorvatsko,Makarska

Nachází se na pobřeží Jaderského moře, toto malé město je úžasné k prohlídce obchodů, kaváren, restaurací a barů s výhledem na přístav.

Chorvatsko Makarska

Jedná se o turistické centrum, které se nachází na zálivu tvaru podkovy mezi horami Biokovo a Jadranského moře. Město je známé pro své palmami promenádě, kde módní kavárny, bary a butiky mají výhled na hezký přístav, kde kotví mnohé výletní lodě. V těsné blízkosti pláže je několik velkokapacitních hotelů, stejně jako tábořiště. V centru Makarské je staré město s úzkými dlážděnými ulicemi, hlavní kostel a františkánský klášter, který skýtá nádhernou sbírku mušlí.

Chorvatsko, Šibenik-Knin kraj

Krásné chorvatské přímořské město, obklopeno kopci, vinic a olivových hájů, je skvělým výchozím bodem pro výlety.

Centrální kostel v Šibeniku, katedrála svatého Jakuba, se nachází na seznamu světového kulturního dědictví the UNESCO.

Chorvatsko, Split-Dalmácie

Druhé největší město v Chorvatsku je domovem pro několik úžasných historických budov.

Chorvatsko Split

V roce 1979 bylo historické centrum Splitu zařazeno na seznam UNESCO světového dědictví UNESCO. O Splitu se říká, že je jedním z center chorvatské kultury. Jeho literární tradice lze vysledovat až do středověku, a zahrnuje jména jako Marko Marulić, zatímco ve více moderní době rozkol vynikal autory známých pro jejich smysl pro humor. Mezi nimi nejpozoruhodnější je Miljenko Smoje, známý pro svůj televizní seriál Malo misto a Velo místo.

Nabídka apartmánů


Kontaktujte nás:

info@uvch.cz